Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/840.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/840.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak zrobić mydło glicerynowe? | Ręcznie robione mydełka zapachowe

Kolorowe glicerynowe mydełka

Czy masz już dość banalnych prezentów? Zupełnie nie masz pomysłu na oryginalny podarunek dla koleżanki czy mamy? Zrób samodzielnie kolorowe mydełka. Fajnie zapakowane o uwodzicielskim aromacie, delikatnie wydobywającym się spod misternie opakowanego pachnidła. Co przykuwa największą uwagę? Na pierwszy rzut oka mydło o ciekawym kształcie, następnie kolor, jeśli zapakowane jest w przezroczystą folię od razu można go dojrzeć. Prócz klasycznych kremowych mydeł na zainteresowanie zasługują mydła glicerynowe. Przejrzyste, wielobarwne, delikatne niczym mgiełka, dobrze nawilżają nadają się do kąpieli i do mycia rąk.

Potrzebne składniki
baza glicerynowa naturalna, przezroczysta
barwniki do mydła, odporne na podgrzewanie
zapachy syntetyczne lub olejki eteryczne
foremka do lodu w dowolne kształty
plastikowe prostokątne pudełko na przykład po serku homogenizowanym dobrze wymyte i osuszone
silikonowa szpatułka do mieszania

Bazę należy drobno pokroić by łatwiej się roztopiła. Można ją podgrzewać w kąpieli wodnej lub mikrofalówce jak też bezpośrednio na ogniu, ale bardzo małym. Przegrzanie czy nawet zagotowanie roztopionej bazy spowoduje, że pojawią się nieestetyczne bąbelki powietrza lub też stracimy kolor uzyskany z barwnika, a nawet masa może zmętnieć, co zepsuje wygląd mydła. Kiedy baza jest już płynna dodajemy do niej zapach. Można wykorzysta olejki przeznaczone do kontaktu ze skórą lub syntetyczne aromaty kosmetyczne. Znów lekko podgrzewamy i mieszamy. Barwniki natomiast dajemy na końcu, szybko mieszając całość tak by jak najkrócej glicerynowa baza mydlana pozostawała na ogniu.

Sposób zrobienia mydeł może być dwojaki: Wykonujemy małe mydełka glicerynowe w kształcę serc, owoców, zależnie od formy do lodu i takie pakujemy w ozdobną folie. Drugi sposób to wcześniejsze przygotowanie różnokolorowych małych mydełek, umieszczenie ich w pudełku a następnie zalanie roztopioną bazą bez dodatku barwników. Potem takie mydło z gliceryny, wyjmujemy z pudełka i kroimy na mniejsze plastry. Prezentuje się niezwykle efektownie a co za tym idzie będzie idealnym podarunkiem dla bliskiej osoby. Ozdobimy nim także własną łazienkę mydłem z suszoną skórką pomarańczy, płatkami róż zieloną herbatą czy algami morskimi.